Ski Lubomierz - Narty w Gorcach.

Lubomierz położony jest 65 km od Krakowa - gmina Mszana Dolna, powiat limanowski, województwo małopolskie. Stacja narciarska Lubomierz Ski umiejscowiona jest na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) - tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Z górnej stacji, przez którą przebiega szlak na Kudłoń i Turbacz, narciarze i snowboardziści mogą podziwiać piękną panoramę Beskidu Wyspowego. W ośrodku zainstalowane są obecnie trzy wyciągi narciarskie. Szybki, podwójny orczyk o długości prawie 700 metrów i różnicy wzniesień dochodzącej do 200 metrów,  pojedynczy wyciąg orczykowy o długości 400 metrów i różnicy wzniesień prawie 110 metrów.

Wyciągi te są przeznaczone dla  narciarzy i snowboardzistów ceniących sobie długie i szerokie trasy zjazdowe.   Wyciąg talerzykowy o długości 160metrów, przeznaczony dla dzieci, początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz osób pragnących doskonalić swoją technikę jazdy. Trasy narciarskie posiadają system sztucznego naśnieżania i oświetlenia. Przy dolnej stacji znajdują się szkoły narciarskie, zatrudniające doświadczonych instruktorów posiadających licencję PZN, miłych i kulturalnych, dla których nauka to nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. W okolicach dolnej stacji znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego wraz z profesjonalnym serwisem narciarskim. Dla miłośników dobrego jedzenia polecamy bar z regionalną kuchnią, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy GOPR.

Pełen zestaw ski usług dla aktywnych zimą:

Nasze osiągnięcia

SKI Lubomierz – Najlepszą Stacją Narciarską Małopolski 2011/2012!

W piątek, 9 marca, organizatorzy IX plebiscytu na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski ogłosili wyniki konkursu, w którym głosy można było oddawać od 30 grudnia 2011r. do 2 marca 2012r. Nasza stacja narciarska zwyciężyła w kategorii „Małe stacje narciarskie”. Statuetkę z rąk Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego odebrał Stanisław Bubula, Prezes firmy JARECKI.

Tegorocznej edycji konkursu patronowało hasło: „Bezpiecznie i rozważnie”, a organizatorzy promowali te stacje, które aktywnie włączają się do starań, aby ich stok był stokiem najbezpieczniejszym. „To dla nas ogromny zaszczyt. Od kilku lat plasujemy się w czołówce tego plebiscytu, ale zwycięzcami jesteśmy po raz pierwszy. Z roku na rok staramy się podnosić jakość świadczonych przez nas usług – wszystko w trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy narciarzy korzystających z naszego stoku. Jak widać starania te zostały docenione przez naszych klientów. Bardzo dziękujemy za obdarzenie nas swoim zaufaniem i wszystkie głosy przekazane w plebiscycie na SKI Lubomierz” – powiedział po gali Franciszek Jarecki, właściciel lubomierskiego wyciągu narciarskiego. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie zwycięzcom pamiątkowych statuetek odbyło się na stacji Rusin Ski. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawuje marszałek Małopolski Marek Sowa. Organizatorami konkursu są: Małopolska Organizacja Turystyczna, samorząd województwa małopolskiego, TVP Kraków, Radio Kraków oraz Gazeta Krakowska.

rozwiń

II miejsce - wyróżnienie i wyzwanie!

SKI Lubomierz znalazła się w ścisłej czołówce plebiscytu na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2010/2011r. Podczas ceremonii rozstrzygnięcia konkursu, 11 marca b.r. w Jurgowie, Piotr Popiela, kierownik lubomierskiego wyciągu narciarskiego, odebrał gratulacje i dyplom potwierdzający fakt, iż SKI Lubomierz zdobyła zaszczytne II miejsce w kategorii "Mała stacja narciarska".

"Z sezonu na sezon staramy się podnosić poziom świadczonych przez nas usług. Chcemy, aby narciarze na naszym stoku czuli się komfortowo i bezpiecznie. Zależy nam na tym, aby amatorzy białego szaleństwa dobrze u nas wypoczywali, wyjeżdżali zrelaksowani i zadowoleni, no i oczywiście do nas wracali. Jak widać podejmowane przez nas wysiłki i działania przynoszą zamierzony efekt. To dzięki głosom narciarzy korzystających ze stoku w Lubomierzu z dumą odbieram dzisiaj nagrodę. Dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na SKI Lubomierz" - powiedział Piotr Popiela odbierając nagrodę. "To dla nas zaszczyt, ale również ogromne zobowiązanie" zapewnia właściciel lubomierskiej stacji, Franciszek Jarecki. "Nie możemy zawieść tych, którzy zadali sobie trud i głosowali na naszą stację w Plebiscycie. II miejsce to doskonała motywacja, aby nie tylko utrzymać nasze usługi na dotychczasowym poziomie, ale również podnosić ich jakość. Zapewniam, że nie spoczniemy na przysłowiowych laurach i w przyszłym sezonie zaskoczymy narciarzy wieloma pozytywnymi zmianami". O palmę pierwszeństwa w tegorocznym konkursie walczyło aż 18 małych stacji narciarskich. Jesteśmy dumni, że to właśnie nam przypadło bardzo wysokie II miejsce. Zdecydowała o nim nie tylko infrastruktura oraz warunki i atmosfera panująca na stoku, ale przede wszystkim Państwa głosy. Dziękujemy wszystkim, którzy wysyłając sms-a lub kupon przyczynili się do tego wyróżnienia.

rozwiń

Sprawdź warunki na stoku

Dostepność wyciągów:
  • Mały: NIE Średni: NIE Duży NIE
  • Warunki narciarskie: -----
  • Pokrywa śniegu: ----- cm

Prowadzimy naukę jazdy

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek 14.00 - 19.00

Sobota-Niedziela 9.00 - 19.00

Poznaj naszych partnerów