Podsumowanie "Pucharu na Medal"
powrót

W ubiegły weekend 10.03.2019 na stacji narciarskiej Lubomierz SKI został zakończony sezon narciarski. Zakończenie było również finałem cyklu zawodów w narciarstwie alpejskim pod hasłem „Pucharu na Medal
Główną rolę odegrali zawodnicy, którzy przy gorącym dopingu własnych rodzin dali świetny pokaz umiejętności. Zdobywali i szlifowali je podczas różnych projektów realizowanych na naszym stoku. Dzieci z Gminy Mszana Dolna brały udział w programie „Jeżdżę z głową” współfinansowanym z Urzędu Marszałkowskiego oraz brały udział w projekcie „ Akademia Narciarstwa" współfinansowanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach upowszechniania sportów zimowych oraz podczas akcji „Świąteczny ślizg” organizowanej przez stację narciarską Lubomierz SKI.
Amatorska liga narciarstwa alpejskiego „ Puchar na Medal” była zorganizowana przez UKS Gorce we współpracy z KS Chochołów. Zawody były współfinasowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Powiat Limanowski i Gminę Mszana Dolna jak również BS Mszana Dolna i Gorczański Park Narodowy. Akcja ta jest realizowana w ramach wieloletniego programu rozwoju sportów zimowych pod nazwą „PROJEKT NA MEDAL” autorstwa Józefa Zborowskiego który wraz z Posłem RP Wiesławem Janczykiem dokonali dekoracji finalistów zawodów na naszym stoku. Pan Wiesław Janczyk objął patronatem honorowym zawody pod nazwą „Puchar na Medal”. Obydwaj panowie zadeklarowali że dołożą wszelkich starań aby młodzi sportowcy z terenów powiatu limanowskiego mogli rozwijać swoje talenty w sportach zimowych.
W trzech edycjach łącznie udział wzięło około 250 dzieci z gmin powiatu Limanowskiego, oraz dzieci i młodzież z innych regionów Polski wypoczywająca w Lubomierzu i okolicy, podczas ferii zimowych.
W tym sezonie pozostało nam podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i zapał oraz ich trenerom za włożoną pracę w szlifowanie talentów na naszym stoku. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim dzieciakom udziału w zawodach, tym bardziej, że wielu z nich w tym sezonie stawiało swoje pierwsze kroki w narciarstwie.

GRATULUJEMY!!!!. Kolejna akcja "Projektu na medal" już w wakacje! Zapraszamy na obóz sportowy nabór do sekcji narciarstwa alpejskiego i nie tylko. Niebawem szczegółowe informacje na fb i na stronie Lubomierz SKI.

 

 


18/03/2019

Sprawdź warunki na stoku

Dostepność wyciągów:
  • Mały: NIE Średni: NIE Duży NIE
  • Warunki narciarskie: -----
  • Pokrywa śniegu: ----- cm

Prowadzimy naukę jazdy

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek 14.00 - 19.00

Sobota-Niedziela 9.00 - 19.00

Poznaj naszych partnerów